Pagėgių savivaldybėje investuojanti UAB „LT Energija“ vysto idėją čia pastatyti vieną aukščiausių ir moderniausių Lietuvoje apžvalgos bokštą bei taip padėti Pagėgiams tapti šalies turizmo centru.

Planuojama, kad naujasis bokštas galėtų būti įrengtas neeksploatuojamoje vėjo jėgainėje, tokiu atveju apžvalgos aikštelė būtų iškilusi į 80–100 metrų aukštį. Atsivertų įspūdinga panorama ne tik į Pagėgių rajono kraštovaizdį, bet ir kerintis bei raminantis besisukančių vėjo malūnų vaizdas. Panašūs bokštai – su skaidraus stiklo apžvalgos aikštele vėjo jėgainės viršūnėje – veikia Austrijoje, Vokietijoje, taip pat kitose Vakarų Europos ir Šiaurės Amerikos šalyse.

„LT Energija“ vadovai tikisi, kad naujasis bokštas Pagėgių r. turės ne tik pramoginę funkciją, bet ir tarnaus edukaciniams tikslams. Svarstoma galimybė bokšte ar šalia jo įkurti edukacinę erdvę, kurioje lankytojai būtų supažindinami su klimato kaita, žaliąja energetika, vėjo jėgainėmis ir Lietuvos bei ES energetiniais tikslais. Panašių projektų pasaulyje yra. Pavyzdžiui, komerciniame vėjo jėgainių parke „Lamma Winds“, Kinijoje, yra įrengta vėjo jėgainė, kurios pagrindą supa parodų centras. Ši jėgainė yra viena iš nedaugelio visuomenei atvirų veikiančių vėjo jėgainių pasaulyje.

Kaip rodo kitų Lietuvos miestų ir rajonų pavyzdžiai, sukūrus traukos centrą, į regioną pritraukiama kur kas daugiau turistų, kurie skatina infrastruktūros vystymą (viešbučių, restoranų ir kitų paslaugų atsiradimą). Tad iš tokių objektų realios naudos turi ne tik miestas, bet ir vietos verslas. Vienas sėkmingiausių pavyzdžių – Anykščiai, kur pastačius medžių lajų taką, turistų srautas padidėjo beveik 85 proc. (lyginant 2014 ir 2019 metų duomenis), ženkliai išaugo maitinimo ir apgyvendinimo įstaigų skaičius.

Bokšto idėjai Pagėgių rajone įgyvendinti investuotojai ketina sutelkti lėšų iš įvairių finansavimo šaltinių. Jei darbai vyks sklandžiai, bokštas pirmuosius lankytojus galėtų priimti jau 2022 m.